Logo
Navigatsioon
boxhead
box2head

Pildiraamat

        "LILLEKÜLA 80"

Päästja sõrmus


 

 

 

Kellel soovi võtku meiega ühendust.

Ilm Tallinnas

free counters

 

box2head

Kalender

E T K N R L P
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
kogu kuu täna
›  Ametiühing   ›  Poliitikud ärkasid  
Vähenda teksti suurust Suurenda teksti Prindi Sisukaart
 

Poliitikud ärkasid

Valitsusliidu poliitikud: otsime päästjate probleemile lahendust

03.12.2009 13:52

Urmas Seaver

Valitsusliidu parteidesse kuuluvad riigikogu rahanduskomisjoni liikmed Margus Tsahkna ja Peep Aru kinnitasid, et komisjon kavatseb kindlasti päästjate rahaküsimusele lahendust otsida.
 

«Mõistlik oleks otsida veel mingit lahendust või vähemalt leevendustki probleemile,» ütles Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretär Tsahkna. «Olen ise ühenduses olnud siseministriga, et kas on mingeid variante tema enda valdkonnast midagi leida ja kas parlamendi poolt oleks võimalik midagi teha.»

Tema sõnul tuleb samas tõdeda ka seda, et kõikides ministeeriumides on tehtud valusaid kärpeid ning lisaraha leidmine päästjatele tähendab, et kellegilt võetakse veel midagi ära. «Igal juhul suhtume päästjate probleemi tõsiselt, kui tekib võimalus mingit lisaraha leida, siis komisjon kindlasti need sammud teeb,» lausus Tsahkna.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Peep Aru ütles, et rahanduskomisjon suhtub päästjate küsimusse tähelepanelikult. «Kindlasti me oma võimalusi vaagime, kuid oleks patt anda praegu katteta lubadusi,» lisas ta.

Ka Aru märkis, et valitsuse poolt riigikogule esitatud eelnõu näeb kõikides valdkondades ette kärpeid ning see juba on valitsuse ja ministrite poolt leitud kompromiss.

Rahanduskomisjon hakkab võimalikke muudatusi riigi tuleva aasta eelnõusse kaaluma esmaspäeval. Kolmapäeval peaks eelarve jõudma parlamendis lõpphääletusele.